Aktuality

23.10.2018 NanoDen 2018 Londýn

NanoDen na české ambasádě v Londýně

Na Velvyslanectví České republiky v Londýně představí členové České Nanoasociace své poslední inovativní výrobky a technologie. 

Akce je organizována Velvyslanectvím ČR, CzechInvestem a Českou asociací nanotechnologického průmyslu, mezi jejímiž 22 členy je také společnost NanoTrade, jedna ze zakládajících firem asociace. NanoTrade v Londýně poprvé představí svou technologii nanosilver (funkční textilní výrobky pro volný čas i jako pracovní oblečení) a projekt SKI365.cz (technologii celoročního lyžování).

Cílem akce je posílení vzájemné česko-britské spolupráce v oboru nanotechnologie. Akce bude součástí Českého týdne, který se koná od 22. do 28.  října 2018 při příležitosti oslav 100. výročí Československa. Pokud máte zájem o účast na těchto akci nebo si chcete nechat poslat prezentace českých firem, kontaktujte obchodní oddělení Velvyslanectví České republiky v Londýně: ales_opatrny@mzv.cz


1.-5.10.2018 nanotechnologie na MSV Brno

Zveme všechny fandy nových technologií do expozice NanoTrade na MSV v Brně, pavilón Z, stánek 121.

Ve společné expozici olomouckého kraje, spolu s dalšími Hi-Tech firmami v kraji, představíme aktuální výstupy z našich projektů: materiály pro povrchové zušlechťování, speciální aditiva pro strojírenství a sportovně orientovaný vývojový projekt SKI365.cz

vzhled expozice ski365 na MSV v Brne

Ochrana povrchů a změna vlastností struktur materiálů se stále více prosazuje v komerční sféře. U nás si můžete prohlédnout ukázky zlepšení povrchových vlastností materiálu, jak je ochránit před kapalinami nebo znečištěním. Letos ale přicházíme se zajímavou novinkou pro firmy, zabývající se třískovým opracováním. Po několika měsících testování představíme aditiva pro řezné a chladicí emulze, které zlepšují podmínky při opracování, prodlužují životnost nástrojů a zkracují časy operací.

Pokud chcete investovat nebo provozovat aktuální technologie pro výuku a trénink lyžování a snowboardu, u nás nejdete poslední technologické vychytávky ve formě lyžařských trenažérů. Představíme také světovou novinku – první trenažér na běžky – klasiku. Můžete si mimo jiné osahat umělý povrch pro celoroční lyžování, vhodný do sportovních areálů, lyžařských středisek nebo pro městské instalace.

V pavilónu C, stánek 0.23 si pak můžete prohlédnout naše funkční pracovní oblečení nanosilver(R), které zlepšuje komfort při práci. Je vhodné pro činnosti v halách, kanceláři, ale také pro práce ve velmi náročných klimatických podmínkách v terénu.


6.-7. září 2018 Pozvánka na akci Future Port Prague 2018

NanoTrade se prezentuje s dalšími českými lídry z oboru na druhém ročníku pražských Holešovicích.

Nanotechnologie již dávno nejsou záležitost výzkumu v laboratoři. „České nanotechnologie už dávno nejsou jen o nanovlákně. V posledních letech dosahují významných úspěchů také v biotechnologii, optice, kosmetice nebo v samočistících nátěrech,“ říká Jiří Kůs, odborný garant Future Port Prague festivalu a zástupce nanoasociace ČR. „Nanotechnologie dnes můžeme potkat ve všech průmyslových odvětvích – například u filtrace vzduchu a vody, filtrace vody v bazénech, v antibakteriálním oblečení, lékařských náplastech, při ochraně dokumentů proti padělání nebo u svítidel s nanooptikou, v aditivech pro snížení emisí a spotřeby.

NanoTrade se posledních letech zaměřoval na speciální hightech future materiály v designu a oblečení značky nanosilver(R). Díky specifické technologii výroby nové materiály potlačují množení bakterií a tím i zápach z potu. Vlákna však mají ještě další termoregulační vlastnosti. Jejich hlavní přínos je tedy pro osoby s nadváhou a větším pocením nebo kožními problémy. Jsou také mimořádně lehké a nemusí se žehlit, což nejvíce ocení třeba cestovatelé. Ve spojení s atraktivním designem a novými technologiemi uvádí značka nanosilver každým rokem na trh modely, které doslova šokují.

Díky dlouholetému vývoji, dodávkám a zkušenostem v oblasti povrchových nano ochran se firma NanoTrade v současnosti věnuje novému výzkumnému projektu SKI365. Jde o vlastní vývoj trenažérů pro lyže, snowboard nebo běžky. Samostatným výstupem projektu je navíc speciální kluzný povrch, vhodný pro celoroční lyžování, který se již dnes instaluje v lyžařských areálech. Jeho širší uplatnění ale spíše směřuje na speciální běžkařské okruhy nebo sjezdovky, využitelné ve městech, sportovních nebo v industriálních parcích.

ski365 umělý povrch pro lyžování
celoroční sjezdovka

Přijďte se podívat na naše poslední výsledky do Holešovic.


                                        logo nanotrade 

 

Investici do námi vyvinutých technologií Indoor  SKI & SNB, běžkařských trenažérů a povrchů pro celoroční lyžování lze nově financovat prostřednictvím banky MONETA Money Bank. MONETA Money Bank, čtvrtá největší banka v České republice, naplňuje svými produkty a službami strategii být tradiční oporou českých živnostníků a malých a středních firem ve financování jejich potřeb. Pořízení lyžařského trenažéru mohou podnikatelé financovat pomocí úvěru nebo leasingu.

Ve spolupráci s významnými zahraničními i tuzemskými finančními institucemi dokáže MONETA Money Bank navíc poskytnout zvýhodněné úvěry nebo bezplatné záruky včetně možnosti jejich kombinace, viz https://www.moneta.cz/pujcky-a-uvery/investicni-uver. Tuzemské malé a střední firmy do 250 zaměstnanců tak nyní mohou pro své financování využít úvěr EU Investice s bezplatnou zárukou Evropského investičního fondu (EIF). Záruka EIF umožňuje rozšířit okruh firem, které mohou využít bankovní úvěr, a ty navíc díky sníženým požadavkům na zajištění získají úvěr rychleji a s nižšími finančními náklady. Záruka je klientům poskytována bezplatně a bez dodatečného papírování, neboť veškeré administrativní úkony za ně vyřídí banka.

V případě zájmu o bližší informace k možnostem financování technologie Indoor SKI a SNOWBOARD trenažéru kontaktujte: Jana Hrubá Rypová, manažerka sektoru zpracovatelský průmysl, Komerční bankovnictví, MONETA Money Bank, e-mail: jana.hrubarypova@moneta.cz, tel. +420 601 129 320. Nejlepší čas je teď.


14.5.2018 Pozvánka na Týden inovací 2018

Možnosti uplatnění nových technologií pro celoroční lyžování, s praktickou ukázkou na běžkách v květnu :-), si můžete prohlédnout ve stánku Innovation Meeting Point (společný stánek NanoTrade a AYMING) v pondělí 14.5.2018 v době od 9:00 do 19:00 hod. na inovačním veletrhu v pražském Foru Karlín.


3.5.2018 Technologie SKI365 na speciální akci NanoDen v Bruselu

SKI365 se představí spolu s dalšímu špičkovými technologiemi a výrobky prezentace v evropském parlamentu v Bruselu, kterou organizuje Asociace Nanoprůmyslu ČR.

pozvánka do Bruselu

Akce se koná od 8:30 do 11:00 hodin a moderuje ji Pavel Telička.

Součástí akce bude výstava nanotechnologických výrobků českých firem. Uvidíte na vlastní oči výrobu nanovlákna,  které se používá nejen na filtraci vzduchu, vody nebo v potravinářství při výrobě vína ale také pomáhá alergikům v protiroztočových lůžkovinách. Ukážeme Vám nanooptiku, přenosné nanočističky vzduchu, 3D nanobaterii, nanovlákenné respirátory a ještě mnohem více.

Vyzkoušíte si zázračnou nanokravatu i nanokosmetiku a seznámíte se s technologií celoročního lyžování SKI365. A možná také budete moci ochutnat pitnou vodu vyrobenou nanotechnologicky z prasečí kejdy.

Účastníci akce se mohou těšit i na nano dárky.


Příchod jara ukončilo zimní lyžařskou sezónu.

Do lyžařských středisek už také dorazilo jaro a podmínky pro lyžování už prostě nejsou. Zima je za námi, mnozí si jí užili dostatečně a začínají s letními sporty. Díky našim technologiím si ale můžete zalyžovat i mimo zimní sezónu. Lyžařské trenažéry nabízejí kromě tréninků pro profesionály také kondiční přípravu, výuku instruktorů a trenérů, ale také výuku metodiky od prvního připnutí lyží na nohy až po točení správných oblouků. Příprava na zimní sezónu tak může probíhat celoročně a pod vedením zkušených instruktorů. Trenažér můžete klidně využít i jako netradiční firemní nebo narozeninovou akci.

Pro nás ale zima neskončila. Vyvíjíme a testujeme nové technologie a kluzné povrchy pro celoroční lyžování. Pomáháme tak ski areálům s využitím do míst, která jsou pro ně pracná na denní údržbu nebo kde chtějí poskytnout lyžařům vyšší komfort. V první fázi realizací jde instalace u turniketů, pro nástupní a výstupní místa u lanovek a vleků.

A letos připravujeme hodně netradiční technologii i pro běžkaře. O tom ale v aktualitách později. Takže „Skol“.

testování nového povrchu u turniketů
kluzný povrch pro lyžařské areály

nový povrch u vrátek při nástupu na lanovku
testování kluzného povrchu v lyžařském areálu

březen 2018 – zimní test nanosilver

Ahoj všichni milovníci zimních sportů. Letos se k nanosilver test týmu přidal i náš ski365 test team.

nannosilver test team, Rakousko 2018

Vyrazili jsme do Rakouska, do Zillertal oblasti a po celý týden jsme testovali funkční oblečení nanosilver a materiály pro celoroční lyžování. Kromě výrobků, jako byly termo kukla a termo triko, které testoval nanosilver tým, dostal náš tým na testy ještě speciální termooblečení a lyžařská podokolenky. Časté změny teplot i počasí, rychlá výměna chladných a teplých okamžiků dokonale prověřily všechny funkční výrobky nanosilver. Za celý ski365 test team konstatujeme, že výrobky nanosilver v testu hrdě obstály, poskytly předpokládaný tepelný komfort i bezpečí pro testery. Rychlé schnutí materiálu díky použitých funkčních materiálů i celotýdenní nošení bez projevu zápachu, díky pevně upevněnému stříbru ve vláknu, stačily ochránit testery i jejich okolí před nepříjemnými překvapeními. Z testů také vyplynuly další podněty, které jsme předali výrobci nanosilver a které přinesou zlepšení pro nové modely kolekcí pro zimu 2019.

kosa, vitr a chlad ale tunely nanosilver dovedou ochranit i nase citlive tvaricky

1.3.2018 Technologie SKI365 vstupuje do lyžařských areálů

V těchto dnes realizujeme první instalaci našeho kluzného povrchu pro celoroční lyžování v prvním lyžařském centru v ČR. Povrch je položen na pochozí lávce přes potok a má ulehčit při údržbě a úpravách zasněženého a zamrzlého povrchu údržbě areálu. Pro lyžaře i chodce se zvýší bezpečnost – sníží se nebezpečí uklouznutí na ledu. Současně má umožnit lyžařům skluz po tomto povrchu.

kluzný povrch pro celoroční lyžování
povrch ski365 – umělá sjezdovka

V další etapě bude instalován další povrch v prostorách nástupní stanice lanovky. Dojde tak ke snížení pracnosti obsluhy při úpravě sněhu i ke zlepšení kluznosti povrchu pro nastupující lyžaře na lanovku.

Posledním krokem zlepšení pak bude instalace speciálního povrchu kolem nejvíce problematických míst u lanovek – prostor u turniketů.

9. – 25.2.2018 Olympijský festival 2018 v Ostravě

OSTRAVAR ARÉNA hostí letos Olympijský park po dobu konání olympiády v Koreji. Návštěvníci si mohou vybrat z několika tradičních zimních sportů, jako je běh na lyžích, biatlon, curling, krasobruslení, lední hokej či rychlobruslení. V hale arény se ale mohou těšit na jednu unikátní atrakci – běžkařský simulátor. A ten má právě zde svou světovou premiéru!  Na vlastní kůži si mohou vyzkoušet i prověřit klasiku na běžkách. Trenažér je totiž nejvíce určen pro výuku metodiky, tedy jak správně na běžkách jezdit. A protože je to „neúnavné zařízení“, umí velmi dobře prověřit také kondičku. To se pak může velmi dobře hodit na venkovním oválu na sněhu. Zde v aktualitách budeme postupně přinášet aktuální informace kolem simulátoru z arény.

běžkařský simulátor v Ostravar Aréna - úvodní testy
foto z prvního testu na simulátoru v hale

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

příprava na testování běžkařského simulátoru
zájemce se připravuje na test na běžkařském simulátoru. zatím panuje dobrá nálada

první jizda na běžkařském simulátoru
po teoretické a psychické přípravě konečně na simulátoru

27-28. ledna 2018  Nanosilver Termo Den ve Ski Bílá

program akce nanosilver termo den
Pozvánka na Nanosilver Termo Den

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naše každoroční akce je opět zde a zase začínáme letošní tour v lyžařském areálu Ski Bílá. Spolu s dlouholetými partnery pořádáme měření termokamerou vašeho zimního oblečení, konzultujeme a doporučujeme jak se v zimě správně oblékat  a představujeme naše novinky funkčního prádla nanosilver.

Tradičně probíhá tipovací soutěž o ceny i testování lyží Sporten. Letos ale přibude jedno velké překvapení – představení nové technologie pro celoroční lyžování přímo na akci!

stánek v roce 2018
kompozice stánku na Bílé

mereni termokamerou 01
zájem o změření, jak dobře jsem oblečena

celoroční lyžování ski365
jaký je skluz na novém povrchu?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velký zájem o vyzkoušení byl u našeho nového povrchu pro celoroční lyžování. To opravdu na horách nikdo nečekal 🙂

21.1.2018 Světový den sněhu

Na tento den byl stanoven Mezinárodní den sněhu. Oslavy všeho druhu a zaměření jsou určeny hlavně pro milovníky zimních sportů. Tam, kde sníh působí problémy a kalamitu už tak nadšení zřejmě nejsou.

sněhový manšestr
Ideální lyžařské podmínky na horách

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co ale nastane po skončení Světového dne sněhu? Někde sníh ještě bude, někde odtaje, někde jej budou muset ještě vyrobit. Ale u nás můžete mít Den sněhu po celý rok. Technologie celoročního lyžování nepotřebuje nízké teploty ani vodu na výrobu sněhu. Je ideální jak pro lyžování (SKI) a snowboard (SNB) ale i pro běžky. Jen koulovat se s našimi lyžařskými povrchy nedá. A ani stavět z nich sněhuláky -:(    Ale co když se o to pokusíme v létě? Uvidíme, třeba překvapíme.

materiály pro sjezdovky
Technické řešení umělých sjezdovek

13.1.2018 Je v zimě ještě sníh?

Zima začíná být zase zimou a s blížící se olympiádou se všem, profesionálním i rekreačním lyžařům, začínají opět zapalovat lýtka. A co teprve při představě celoročního lyžování?

Na Dolní Moravě, v jednom z pěti lyžařských areálů, které jsou zapojeny do programu Olympijského festivalu v rámci ZOH v Pchjongčchangu 2018, vznikla speciální startovací rampa pro snowboard crossovou dráhu,  kde nechyběla Eva Samková ale ani naše nová technologie. Sníh se před zprovozněním sice ukázal, ale jeho údržba se za současných klimatických podmínek ukázala jako velmi náročná.

pohled na dvě startovací místa rampy
Pohled na startovací rampu

pohled na nový lyžařský povrch
Nový lyžařský povrch a pohled z rampy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Speciální povrch, který dokáže simulovat sněhové podmínky, se díky optimálním kluzným vlastnostem stává jedinečným řešením při nedostatku sněhu nebo špatných podmínkách.

Umělé sjezdovky už dávno nejsou žádné sci-fi. Na rozdíl od „zelených dlaždic“, které v létě nahrazovaly sníh, ale byly nebezpečné při každém pádu, si díky technologii SKI365 měkoučký sníh už nemusíte jenom představovat. Povrch vizuálně i pocitově kopíruje ideální podmínky pro lyžování, ať už na svazích nebo na lyžařských trenažérech. V tomto roce připravujeme řadu instalací. Třeba vás již brzo překvapí někde ve městě :-).

Zážitku z jízdy dáváme novou úroveň. Klidně i 365 dní v roce.

PF 2018 – lyžařská pohoda a idylka

ski365, nanosilver, lyžování, pohodička, relax, hospoda

V roce 2018 všem aktivním i pasivním fandům jakéhokoliv sportu přejeme úspěšné splnění cílů, potřebné zdraví, sílu, pohodu i štěstí.

24.11.2017  Otevření Centra nových technologií

Nepropásněte otevření nového Idea Institutu ve Frýdku-Místku, kde se na první veřejné akci setkáte s  novými technologiemi na přímý dotek. Firmám i veřejnosti se zde představí přední čeští průkopníci z oboru nanotechnologie. Pochlubí se svými úspěšnými komerčními výrobky a projekty, jako jsou například zcela nová konstrukce baterií, optika pro LED osvětlení, lůžkoviny proti roztočům, filtry pro speciální účely, funkční oblečení, nátěry pro čisté prostory, řešení pro SMART CITY nebo koncept celoročního lyžování.

Centrum nových technologií ve Frýdku-Místku

 

prezentace funkčního oblečení nanosilver
Idea Institut Frydek-Mistek – otevření

Speciální povrchy pro celoroční lyžování nebo sjezdovky
První vývojové centrum celoročního lyžování ve Frýdku-Místku

 

 

 

Pokud jste otevření nestihli a máte inovativní nápady, vize nebo jste realizátorem, investorem a hledáte zajímavé projekty, můžete nás kdykoliv kontaktovat přes náš web ideainstitut.cz nebo na facebook.com/setkaninovychtechnologii. Centrum má za cíl spojovat nápady a možnosti více stran, aby se dovednost českých mozků a rukou propojily a vytvořily příležitosti, které poskytují vyšší přidanou hodnotu, než jsou pouhé sklady nebo montovny.

6.-12.11.2017

Přijměte pozvání na Týden vědy a techniky do prostor Galerie Českého centra, Rytířská 31, Praha.

 

 

 

 

 

 

V rámci nanoasociace ANP ČR zde budeme prezentovat chytré oblečení, napojené na mobilní zařízení. Pro města, kraje, regiony nebo sportovní kluby zde budeme poprvé představovat také speciální technologii pro celoroční lyžování. Obojí je výsledkem našich dosavadních VaV činností, která využívají nanotechnologie v řešeních pro komerční aplikace.

Přijďte ve čtvrtek 9.11.2017 a pobavte se s námi nejen o funkčním oblečení nanosilver, nanoproduktech pro ochranu povrchů, ale také o vizi lyžařských simulátorů a celoročních sjezdovek pro běžky a lyže nebo snowboard.

Rychlá foto ochutnávka z pondělního otevření:

24. července 2017 a my jezdíme na běžkách ve Frýdku-Místku

Tak skoro ideální léto: teploty hrubě přes 35°C , ostatní jsou na dovči nebo mizí k vodě, do stínu, odpočnout si nebo se někde občerstvují.

A co děláme my? My si v klidu jezdíme na běžkách na prvním běžkařském prototypu v našem novém vývojovém pracovišti ve Frýdku-Místku. Jakmile budou zpracovány první obrazové výstupy, rádi se s vámi o ně podělíme.

Klidně nás ale už nyní můžete kontaktovat pro testování, zkoušení, lyžování nebo nabídku technologií pohybových simulátorů.


15. června 2017 a zahraniční návštěvy

Tak tento čtvrtek jsme měli opravdu rušno. Dnes se u nás střídaly dvě důležité zahraniční návštěvy, aby si prohlédly a vyzkoušely technologii lyžařských simulátorů. Zajímal je každý detail, každá maličkost. A na závěr jednání si samozřejmě technologii otestovali „na vlastní kůži“.

Testovali opravdu pečlivě všechny technické parametry a nechali si nakonec předvést i extrémní možnosti lyžování a snowboardu od našich zkušených instruktorů. Byli nadšeni tím, co umí naše simulátory i proti konkurenci a jaké nabízejí výjimečné možnosti výuky a tréninků. Tak věříme, že jsme uspěli ve výběru 🙂

návštěva SKI365_04návštěva SKI365_01

4.-6. května 2017 SPORT EXPO 2017

Prezentace pohybových simulátorů a povrchů pro celoroční lyžování, snowboard nebo běžky na veletrhu v Praze, výstaviště v Holešovicích, stánek č. 33, kde vystavujeme spolu se značkou nanosilver – dodavatelem funkčního oblečení.

Zváni jsou především zájemci o nové technologie, provozovatelé sportovních center, lyžařských areálů i sportovních aktivit i sportovní nadšenci. Představíme nejmodernější lyžařské simulátory pro efektivní a bezpečnou výuku, zlepšení dovedností nebo kondice. Ukážeme běžkařský simulátor (zatím prototyp) nebo povrch pro celoroční venkovní lyžování.

4.-6. května 2017 SPORT EXPO 2017

Prezentace pohybových simulátorů a povrchů pro celoroční lyžování, snowboard nebo běžky na veletrhu v Praze, výstaviště v Holešovicích, stánek č. 33, kde vystavujeme spolu se značkou nanosilver – dodavatelem funkčního oblečení.

Zváni jsou především zájemci o nové technologie, provozovatelé sportovních center, lyžařských areálů i sportovních aktivit i sportovní nadšenci. Představíme nejmodernější lyžařské simulátory pro efektivní a bezpečnou výuku, zlepšení dovedností nebo kondice. Ukážeme běžkařský simulátor (zatím prototyp) nebo povrch pro celoroční venkovní lyžování.

20. 2. 2017

Společnost NanoTrade s.r.o. získala ocenění Vizionář, které pod záštitou ministra pro vědu a výzkum uděluje společnost CzechInno http://czechinno.cz/vizionari

V roce 2016 byla mezi Vizionáře vyhlášena také firma NanoTrade s.r.o. 

Odborná porota ocenila přístup a snahu aplikovat nové technologické možnosti do textilních produktů, ale také vizi pro zcela nový vývoj pohybových trenažérů, určených zejména pro lyžování. 

Projekt Vizionáři vznikl před 6 lety a jeho cílem je ocenit přední české firmy, podnikatele a konkrétní autory inovativních produktů, výrobků, postupů či služeb.

20. 2. 2017

Společnost NanoTrade s.r.o. získala ocenění Vizionář, které pod záštitou ministra pro vědu a výzkum uděluje společnost CzechInno http://czechinno.cz/vizionari

V roce 2016 byla mezi Vizionáře vyhlášena také firma NanoTrade s.r.o. 

Odborná porota ocenila přístup a snahu aplikovat nové technologické možnosti do textilních produktů, ale také vizi pro zcela nový vývoj pohybových trenažérů, určených zejména pro lyžování. 

Projekt Vizionáři vznikl před 6 lety a jeho cílem je ocenit přední české firmy, podnikatele a konkrétní autory inovativních produktů, výrobků, postupů či služeb.

17. 2. 2017

Společnost NanoTrade s.r.o. realizuje projekt v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, program Potenciál.

Název projektu: Centrum pro vývoj a optimalizaci oděruodolného kluzného povrchu

Projekt je realizován v letech 2016 – 2018 a jeho cílem je rozšíření výzkumného a vývojového centra (oddělení) pro vývoj a testování nových technologií a materiálů s uplatněním při výrobě unikátního Pohybového Trenažéru.

Firemní zájemci o spolupráci při vývoji a testování svých výrobků nás mohou kontaktovat na adrese torcik@nanotrade.cz