Aktuality

6.1.2020 Už se nemusíte trápit s hádáním, je to

Ski areál Mosty u Jablunkova. Další lyžařské středisko instalovalo speciální povrch, který usnadňuje vlekařům úpravy příjezdu k nástupní stanici lanovky. Nové fotky i video jsou konečně i se sněhem. Zima je už i zde, i když povrchu SKI365 je to jedno  🙂

Ski areál mosty u Jablunkova
nájezd na povrch SKI365 ze sjezdovky
povrch SKI365 ve Ski areál Mosty u Jablunkova
povrch SKI365 k sedačce

22.12.2019 Zima je už tu! Ale kde je sníh?

Zvláštní počasí, které vlastně neodpovídá ročnímu období. Přesto se dá ještě využít pro poslední přípravu na zimní sporty – lyžování. Další lyžařský areál se rozhodl pořídit naši technologii celoročního lyžování SKI365 pro nástupní stanici lanovky. Poznáte, ve kterém areálu budou mít lyžaři, ale hlavně vlekaři velkou radost? Náročná fyzická úprava přístupu k lanovce se pro vlekaře po instalaci technologie změní na jednoduchou údržbu.

Příprava a dokončení podkladu pod technologii SKI365

 

 

 

 

 

 

 

 

Speciální lyžařský povrch čeká na přepravu

 


6.12.2019 Zima už začala a i když sníh ještě není, k lanovce už můžete nazout lyže

Přinášíme krátkou foto-reportáž z dnešní instalace technologie SKI365 v lyžařském areálu Ski Bílá v Beskydech. Již druhou zimní sezónu pokládáme speciální povrch na nástupní stanici lanovky na severní straně areálu, aby to vlekaři měli s údržbou skoro bez námahy.

 

 

 


28.11.2019 První instalace indoor technologie celoročního lyžování v Evropě!

Spojily jsme síly se známým sportovním řetězcem Decathlon, který jako první v Evropě používá naši technologii SKI365!

běžkařské testovací stopy SKi365
první trasa SKi365 pro testování běžek

Běžecké lyžování zažívá v posledních letech nebývalý boom. Díky kombinaci pohybové aktivity s výhledy na zasněženou krajinu se ani nedivíme. S nástupem tohoto trendu začali výrobci zaplavovat trh různými druhy běžek a někdy je velký oříšek vybrat si ty správné.

Díky naší technologii SKI365 si nyní můžete otestovat nové typy běžek na speciálním povrchu, který se vizuálně i pocitově přibližuje sněhovým podmínkám. Kluzné povrchy umožňují vytvořit umělou sjezdovku nebo běžkařskou trasu a nahradit nedostatek sněhu. Speciální povrch je určen jak pro vnitřní (indoor), tak i pro venkovní (outdoor) instalace. Na povrchu je dosahován dostatečný skluz běžeckých lyží, takže lze vytvořit libovolnou trasu podle vlastní fantazie a klidně ji provozovat celoročně.

první testovací stopa SKI365 pro veřejnost

Zkouška na povrchu SKI365 vám pomůže vybrat běžky přímo na míru. Tento povrch je k dispozici v prodejnách Decathlon Ostrava, Brně Modřice, Praze Černý Most a v Liberci.

Povrchu SKI365 nevadí ani déšť. Vyzkoušet si jej můžete už nyní v Ostravě, následně i na dalších prodejnách Decathlonu.

indoor sjezdovka SKi365
První instalace technologie SKi365 v prodejně Decathlon Ostrava

7. – 9.11.2019 Umělá sjezdovka na Stavotech v Olomouci a také na instalaci do Beskyd

technologie SKI365 na Stavotech v Olomouci
vizualizace stánku na Stavotech 2019 v Olomouci

Nové technologie míří do budování nebo úpravy lyžařských areálů! NanoTrade, olomoucká firma s 15-ti letou tradicí, bourá svým přístupem uplatnění moderních technologií zažité představy na trhu budování a úpravy lyžařských areálů a sportovišť. Po ukončeném projektu vývoje lyžařských trenažérů (na lyžování,snowboard a jako zatím jediní na světě i pro klasické běžky) zaměřila svou aktivitu do oblasti speciálních kluzných povrchů. Vyvíjí a modifikuje materiály, které se dají používat i jako umělé sjezdovky nebo povrchy pro běžkařské trasy.

technologie SKI365
i malá ukázka umělé sjezdovky dokáže přiblížit reálnou instalaci

Na podzimním setkání firem, které se zabývají stavební technologií, představuje firma NanoTrade speciální povrch, který je vhodný pro lyžařské areály nebo sportovní centra a hřiště. Je ideální zvláště na technická místa u lanovek, propojení pro lyžaře z parkovišť do areálů, přejezdové mostky přes vodu nebo na trasy pod vleky. To vše jsou dnes místa, která využívají povrchy technologie SKi365. Nepůsobí na ně klimatické podmínky, je stabilní a odolný, výrazně snižuje pracnost obsluhy při údržbě v areálech. A navíc nepotřebuje sníh!

ve stejný den zahájení výstavy odjíždí povrchy SKI365 do lyžařského areálu v Beskydech na instalaci

7. – 11.10.2019 nanotechnologie na MSV v Brně

Pozvánka na MSV Brno, 2019

Plánujete nebo jste na ve dnech 7. – 11. října v Brně a hledáte zajímavé technologie nebo inovace i pro svou firmu?

Pak se určitě zastavte do společné plochy Olomouckého kraje a jeho technologických partnerů, Hala Z, stánek 89. U stánku NanoTrade najdete poslední novinky nanoproduktů pro povrchové ochrany a aktuální nabídku našeho vývojového projektu SKI365 – technologie celoročního lyžování (lyžařské trenažéry a povrchy pro sjezdovky nebo běžkařské dráhy).

Speciální povrchy pro lyžování a běžkařské trasy
Technologie celoročního lyžování

Nabízíme nezávaznou konzultaci o vašich inovačních plánech a možnostech jak využít nanotechnologie v praxi. Máme 15 let zkušeností s vývojem a transferem technologií, technologickými aplikacemi a komerčními realizacemi.


3.7.2019 Jak jsme zahájili sezónu běžek 2019-2020

Tak nám konečně začíná krásné léto s ideálním počasím. Žádný třeskutý mráz, rozbředlý sníh nebo dokonce přelidněné stopy! Běžkařskou sezónu jsme vůbec jako první v Evropě zahájili počátkem července ve Frýdku-Místku. A to ve vývojovém centru pohybových trenažérů SKI365.

Sportovní oblečení adekvátní klimatickým podmínkám, technické pokyny, psychická příprava a dostatečný pitný režim byly prvními kroky po úvodním rozvrhu trasy.

Jiskřící sníh v kanceláři

První položení stopy proběhlo velmi rychle, vlastně jsme jen odrolovali speciální lyžařský povrch. Vytvořila se však kouzelná iluze běžkařské stopy, spojující kancelář s vývojovým centrem. Délka trasy sice byla pouhých 18 metrů, ale i tak se daly rozehřát některé svalové partie a zvyknout si na rychlejší pohyb. Vzhledem k aktuálnímu počasí se dá konstatovat, že byly ideální lyžařské podmínky 🙂

Ideální podmínky: sluníčko, bezvětří, dostatek odpočinkových míst, upravená tvrdá stopa

Výhoda vlastní sjezdovky je možnost zalyžovat si kdykoliv a kdekoliv vás napadne. A také se nemusíte převlékat do sportovního a zase zpět.

“Šéfe, na chvíli přeruším práci a proběhnu se …”

Přípravná fáze skončila, prozkoušeli jsme různé typy skluznic, výběrem vosků jsme neztráceli čas. Mnozí z nás jsme se takto vrátili na běžky po mnoha letech. Navíc to bylo bezpečné s minimálním rizikem úrazu, když vám nehrozí pád na sněhu. A nikdo se nesměje, jak se tu plácáte.

Tak první metry jsou za námi. Jsme nedočkaví a tak směřujeme na trenažér, který dokonale prověří naši přípravu na rovince. Pomalý rozjezd byl vystřídán rychlejší klasikou, jízdou do kopce. Kombinace pravidelného rytmu klasiky, vytvářené “brutálně stabilním lyžařským strojem”, umocněno vyššími venkovními teplotami i nedostatečným pitným režimem nás přinutily přerušit lyžařskou přípravu ve správný okamžik.

Ze stopy rovnou na trenažér. Ta potvora se ale nedá porazit!

 


25.6.2019 Pozvánka na NanoDEN Praha 2019

Zveme vás na NanoDEN, kde si můžete osahat ty nejzajímavější novinky z českých nanotechnologií.

Vysvětlíme vám, jak funguje svět, který vidíme pouze pod speciálním mikroskopem a ukážeme vám, co všechno se v něm dá dělat. Budeme vyrábět přímo na místě nanovlákno, předvedeme chytré samočisticí nanonátěrysuperkluzké a supertvrdé povrchy materiálůnanomembrány na filtraci vínarespirátory s nanovláknem, prohlédnete si funkční antibakteriální oblečení, seznámíte se s technologii pro celoroční lyžování, omrknete nanokosmetiku a biotechnologievyužití nanočástic v gumárenství a metalizaci textiluprotiroztočové nano lůžkoviny pro alergikynáplasti s nanočásticemi stříbranano čističky vzduchu3D baterii a spoustu dalších výrobků, kde se používají nanotechnologie.

Dozvíte se podrobnosti o vývoji nanorobotů v Praze a o tom, jak se Česko stalo jedním ze světových lídrů v elektronové mikroskopii. Seznámíte se i s unikátní českou učebnicí nanotechnologií pro středoškoláky.

To vše v úterý 25. června 2019 v budově Národního technického muzea v Praze. Vstup na akci NanoDEN je dle běžného ceníku NTM

PROGRAM

10,00  Zahájení a úvodní prezentace
Úvodní slovo a představení nanotechnologických novinek v roce 2019

10,30 – 16,30 Výstava nanotechnologických výrobků, talkshow s nanotechnology o tom, jak nanotechnologie fungují

17,00 Ukončení akce

Nad akcí převzal záštitu Karel Havlíček, místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu, Technologická agentura ČRSvaz průmyslu a dopravy ČR a Technologické centrum AV.

Partnerem akce je Národní technické muzeum,  Czechinvest, nanotechnologický klastr Nanoprogress a 6D Academy , Regionální inovační centrum RICE a Centrum pro pokročilé funkční nanoroboty

 


8.6.2019 pozvánka na Family open fest Praha 2019

Rádi sportujete a užíváte si radovánek? Pak máte 8. června 2019 jedinečnou příležitost zažít něco, co jste ještě ve sportu nezažili! Stavte se od 10 hodin do Metropole Zličín do sektoru Decathlon sportovní aréna a vyzkoušejte si speciální povrch od SKI365. Co na tom, že je červen, my jezdíme kdykoliv a skoro kdekoliv.

 

Pozvánka na akci:

Mapka, kde najdete překvapení:

Ve čtvrtek jsme zabalili speciální balík se sněhem na akci a odeslali kurýrem do Prahy

balík s lyžařským povrchem vyráží na cestu

 

 

Honza dnes udělal kus práce, pro děti i pro dospělé
akce skončila, sjezdovka je sbalena a připravena na odvoz “domů”

30.3.2019 Zima končí, sníh rychle ubývá, úprava už je složitá i nákladná

Přesto měli vlekaři v některých českých střediscích práci o hodně jednodušší.  Díky speciálnímu povrchu ski365  se jim náročnost úpravy sněhu v celé letošní sezóně výrazně snížila a mohli se více věnovat jiným činnostem nebo návštěvníkům. Povrch nyní stahujeme pro prohlídku a další úpravu, která bude provedena na základě poznatků i dalších požadavků. Přípravu na další sezónu tak zahajujeme už v dubnu, abychom byli včas připraveni i pro další zájemce.

speciální kluzný povrch ski365 pomáhal vlekařům i lyžařům po celou zimní sezónu
Obrazový důkaz, že i bez sněhu se dá lyžovat

15.3.2019 Testy povrchů ve vývojovém centru SKI365 ve Frýdku-Místku

V pátek navštívil naše Centrum pro vývoj pohybových trenažérů významný partner, který si otestoval jak trenažér, tak povrch pro celoroční lyžování.  Na základě testů proběhne další jednání, které by mělo připravit možnost zajímavé prezentace povrchů v dalším období. Z testů přikládáme pár fotografií. Jedna strana sjezdovky končila ve vývojovém centru, druhá strana sjezdovky skončila v kanceláři 🙂

první testy běžek se skiny na trenažéru prokázaly příznivé výsledky
běžky se skiny na povrchu ski365

na jedné straně končila jízda ve vývojovém centru
testy běžek se skiny a šupinami na povrchu ski365

 

na druhém konci končila sjezdovka v kanceláři
testy běžek se skiny a šupinami na povrchu ski365

23.2.2019 nanosilver a SKI365 na City Cross Sprint

Obě naše značky nanosilver i SKI365 obohatily letošní běžkařský městský speciál v Ostravě o své prezentace. Funkční oblečení nanosilver představilo své designové novinky, SKI365 pak povrch pro celoroční lyžování, ideální právě pro běžkařské trasy.

novinky funkčního oblečení a speciálního povrchu na lyžování
stánek nanosilver a ski365 v hale Gong

venkovní upoutávky na stánek nanosilver v hale
nanosilver pozoruje rozběhy

ski365
povrchy pro celoroční lyžování, ideální pro běžky


26. – 27.1.2019 Nanosilver Termoden 2019 v Beskydech

I letos Vás zveme do Ski areálu Bílá v Beskydech na nanosilver termoden. Poslední lednový víkend se stavte do stánku nanosilver a SKI365 pod severní sjezdovkou lyžařského areálu a nechte se změřit termokamerou. Možná budete překvapeni, jak (ne)vhodně jste oblečeni. Experti značky nanosilver s Vámi rádi proberou, jak se správně oblékat v zimě, jaké vrstvy jsou vhodné na lyžování, jak se bránit před prochlazením. Letos je to už 4. ročník oblíbené akce na sjezdovkách. Aby měření proběhlo s potřebnými parametry, zajistili jsme chladné počasí už nyní 🙂

měření termokamerou a konzultace správného termoprádla
každoroční akce nanosilver termoden v Beskydech

první zasněžení technické pasáže turniketů v areálu
kombinace přírodního sněhu a technologie SKI365

Dále se seznámíte se s aktuálními novinkami značky nanosilver, otestujete si lyže od značky Sporten. a pokud budete na lanovce, budete nově jezdit po našem speciálním povrchu SKI365.

Během soboty i neděle jsou 2x denně připraveny oblíbené tipovací soutěže o ceny. Přijďte si zalyžovat, seznámit se s novinkami a zasoutěžit s námi:-)


7.1.2019 Pronájem lyžařských trenažérů

Na základě rostoucího zájmu o technologie celoročního lyžování a zvláště o technologii lyžařských trenažérů připravujeme nabídky pro pronájem trenažérů pro lyžování. V současnosti nejvíce žádaná je technologie běžkařských trenažérů, které jsou našim světovým unikátem. Jsou mobilnější, jednodušší pro manipulaci i obsluhu, provoz i vlastní pronájem. Pokud máte zájem o pronájem této moderní technologie, kontaktujte nás na  info@nanotrade.cz

prohlídka technologie

trenažér pro ski a snb

běžkařský simulátor
celoroční technologie pro výuku a trénink na běžky

2.1.2018 Příroda ovlivňuje zimy posledních let. A kdo ovlivňuje přírodu?

Česko zažilo nejteplejší rok za posledních 57 let. Průměrná teplota byla téměř dva stupně nad normálem.

Kromě února a března byly všechny měsíce loňského roku teplotně nad normálem, který meteorologové počítají z let 1981 až 2010. Loňský rok byl v Česku nejteplejší od roku 1961. Průměrná teplota 9,6 stupně Celsia byla o 1,7 stupně vyšší, než je dlouhodobý normál. Vyplývá to z předběžných údajů, které ve středu na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Dosud nejteplejší byly roky 2014 a 2015 s průměrnou teplotou 9,4 stupně Celsia.

Nejvyšší odchylka průměrné měsíční teploty od normálu byla loni zaznamenána právě v dubnu, a to 4,8 stupně. Teploty na některých místech Česka se už ve čtvrtém kalendářním měsíci přiblížily k tropické třicítce.

Nejvyšší teplotu za celý rok meteorologové podle dostupných údajů zaznamenali 1. srpna v Řeži u Prahy, kde tehdy rtuť vystoupala na rovných 38 stupňů. Naopak nejnižší teplota činila minus 28,8 stupně a byla naměřena 28. února na stanici Jelení na Karlovarsku mimo síť spravovanou ČHMÚ.

Zatímco průměrné teploty byly letos po většinu roku mimořádně vysoké, úhrn srážek značně poklesl. Po devět měsíců byl pod dlouhodobým normálem za roky 1981 až 2010. Například v únoru a listopadu se dokonce propadl jen zhruba na třetinu dlouhodobého průměru a v dalších třech měsících byl na méně než polovině normálu.

Zdoj: ČTK

Pro přírodu to určitě není dobrá zpráva a pro milovníky zimy a zimních sportů už vůbec ne. Přesto lze částečně nahradit nepříznivé přírodní podmínky technologiemi, které vytvářejí příležitost “simulovat pocity” v aktivitách, které v minulosti byly vysloveně zimními činnostmi. Technologie SKI365 nabízí alternativu jak ve formě lyžařských trenažérů (pro lyže, snowboard a nově i pro běžky) nebo ve formě lyžařských sjezdovek a drah s celoročním využitím jak pro vnitřní nebo venkovní instalace.


Přání pro rok 2019

novoroční přání 2019

Pohodu, zdraví, dobré rodinné zázemí i spolehliví přátelé po celý rok, to vše Vám přeje tým SKI365.

A že je málo sněhu? Od toho máte nás!


7.12.2018 Instalace povrchu SKI365 v prvním lyžařském areálu v ČR

Dnes jsme dokončili instalaci našeho speciálního kluzného povrchu SKI365 v areálu SKI Bílá pro sezónu 2018/2019. V loňském roce jsme zde povrch několik týdnů testovali, pak u nás v laboratoři prováděli úpravy a chystali změny v modifikaci materiálů. A zde se zúročily dovednosti pracovníků firmy NanoTrade s.r.o. z vývoje nanotechnologií za posledních 14 let.

Na letošní rok jsme nakonec připravili povrch, který bude v areálu po celou zimu a pravděpodobně i v létě. Původní přípravy počítaly s instalací před zimou, ale činnosti firmy a přípravy v areálu na zimní sezonu se nedařily ideálně sladit. Tak jsme ně to dnes “vletěli” až při zahájeném provozu. A zde jsou aktuální výstupy z instalace. Výsledek si nakonec pochvalovali lyžaři, vlekaři i instalační tým. A takto nás nahrála web kamera střediska.

A co Váš areál? Máte zájem o povrch vhodný nejen v technických pasážích, ale také na lyžování nebo trenažéry na SKI/SNB nebo běžky? Kontaktujte nás.

položení koberce podle tvaru podia z areálu
Nejprve bylo nutno vytvořit tvar a spočíst materiál pro cílovou pokládku

změřeno, sbaleno, naloženo a odjezd!
Materiál byl připraven a odváží se do areálu

každá role má své místo
Pečlivost přípravy je základem pro pohodovou instalaci

pokládka za plného provozu byla v pohodě díky toleranci všem: lyžařů, vlekařů i realizačního týmu
Ukázka, že položit speciální povrch SKI365 se dá výjimečně i za provozu. Ale podruhé už to nechceme takto dělat 🙂

pokládka u vrátek před nasednutím na lanovku
Další kritické místo pokládky, náročnost vyžaduje odbornost a profesionalitu týmu

instalace je hotova, lyžaři i vlekaři se mohou plně soustředit na své dnešní úkoly
HOTOVO! tým hlásí, že mají dokončeno a provozovatel si přebírá nový povrch. Za účasti nejvytrvalejších dnešních lyžařů 🙂

tým NanoTrade pro instalaci speciálních kluzných povrchů SKI365

I přes mírnou nepřízeň počasí a podmínek se instalace vydařila a proběhla ke spokojenosti všech


30.11.2018 Příprava na sezonu 2019

Zima je před námi, někde se již lyžuje, někde ještě probíhají přípravy. A někde se chystá něco nového – speciální kluzný povrch, který má pomoci jak lyžařům, tak hlavně  obsluze v technických místech areálu – průchod přes turnikety a nástup na lanovku. Informace budeme průběžně doplňovat, abyste měli představu, jak nové technologie pomáhají v lyžařských areálech. Zatím alespoň malá ochutnávka, kterou budeme postupně doplňovat z instalace a provozu.

první zasněžení technické pasáže turniketů v areálu
toto je ještě technický sníh

nový povrch ski365 s nanotechnologií se už nese na pokládku
a zde se už nese umělý lyžařský povrch ski365


23.11.2018 NanoTrade oslavuje 14 let

v těchto dnech oslavujeme 14 let od založení firmy, která stojí mimo jiné u zrodu projektu SKI365. Oslavte s námi naše narozeniny a najděte inspiraci pro dárky nebo své potěšení od českého výrobce. Za vaši věrnost nebo i pro první nákup získejte slevu 14% pouze ve dnech, kdy i my oslavujeme.

malá inspirace na krásnou oslavu firmy NanoTrade
i nanotechnologie mají oslavy 🙂

STAVOTECH, Flora Olomouc, 8.-10.11.2018

Pozvánka na technologii celoročního lyžování

Vážení příznivci lyžování, provozovatelé lyžařských a sportovních středisek,

přijměte pozvání na výstavu Stavotech do Olomouce, kde mimo materiály pro povrchovou ochranu nebo nátěry pro čisté prostory představíme také poslední novinku našeho vývoje – projekt SKI365lyžařské trenažéry a technologii lyžařského povrchu pro celoroční lyžování.

ski365 na výstavě Stavotech 2018 v Olomouci
ski365 na Stavotech v Olomouci

Výstava probíhá na Výstavišti Flora, Olomouc, ve dnech 8. – 10. 11. 2018, čtvrtek a pátek 9 – 18 hodin, v sobotu 9 – 17 hodin. Naši expozici najdete ve společném stánku Olomouckého kraje.

SKI365 tým


NanoDen 2018 Drážďany, NanoDay/NanoTag 2018 Dresden

Po úspěšném NanoDni v Londýně pokračujeme naši v prezentační rod-show v německých Drážďanech. Naše nano prezentace se zde představí s aktuální nabídkou  funkčního oblečení nanosilver pro volný čas, sport nebo pracovní činnosti v různých klimatických podmínkách a v prezentaci technologií projektu celoročního lyžování SKI365. Pokud máte cestu do Německa a budete se pohybovat v Drážďanech, pak se stavte v sobotu, 27. října 2018 mezi 10. – 17. hodinou do Centrum Galerie na Pragerstrasse.

technologie celorocniho lyzovani se predstavila letos take v Drazdanech
umělá sjezdovka v obchodním centru

Akci pořádá Liberecký kraj, MZV ČR a Asociace Nanoprůmyslu ČR, jehož je NanoTrade zakládajícím členem.


23.10.2018 NanoDen 2018 Londýn

NanoDen na české ambasádě v Londýně

Na Velvyslanectví České republiky v Londýně představí členové České Nanoasociace své poslední inovativní výrobky a technologie. 

Akce je organizována Velvyslanectvím ČR, CzechInvestem a Českou asociací nanotechnologického průmyslu, mezi jejímiž 22 členy je také společnost NanoTrade, jedna ze zakládajících firem asociace. NanoTrade v Londýně poprvé představí svou technologii nanosilver (funkční textilní výrobky pro volný čas i jako pracovní oblečení) a projekt SKI365.cz (technologii celoročního lyžování).

Cílem akce je posílení vzájemné česko-britské spolupráce v oboru nanotechnologie. Akce bude součástí Českého týdne, který se koná od 22. do 28.  října 2018 při příležitosti oslav 100. výročí Československa. Pokud máte zájem o účast na těchto akci nebo si chcete nechat poslat prezentace českých firem, kontaktujte obchodní oddělení Velvyslanectví České republiky v Londýně: ales_opatrny@mzv.cz


1.-5.10.2018 nanotechnologie na MSV Brno

Zveme všechny fandy nových technologií do expozice NanoTrade na MSV v Brně, pavilón Z, stánek 121.

Ve společné expozici olomouckého kraje, spolu s dalšími Hi-Tech firmami v kraji, představíme aktuální výstupy z našich projektů: materiály pro povrchové zušlechťování, speciální aditiva pro strojírenství a sportovně orientovaný vývojový projekt SKI365.cz

vzhled expozice ski365 na MSV v Brne

Ochrana povrchů a změna vlastností struktur materiálů se stále více prosazuje v komerční sféře. U nás si můžete prohlédnout ukázky zlepšení povrchových vlastností materiálu, jak je ochránit před kapalinami nebo znečištěním. Letos ale přicházíme se zajímavou novinkou pro firmy, zabývající se třískovým opracováním. Po několika měsících testování představíme aditiva pro řezné a chladicí emulze, které zlepšují podmínky při opracování, prodlužují životnost nástrojů a zkracují časy operací.

Pokud chcete investovat nebo provozovat aktuální technologie pro výuku a trénink lyžování a snowboardu, u nás nejdete poslední technologické vychytávky ve formě lyžařských trenažérů. Představíme také světovou novinku – první trenažér na běžky – klasiku. Můžete si mimo jiné osahat umělý povrch pro celoroční lyžování, vhodný do sportovních areálů, lyžařských středisek nebo pro městské instalace.

V pavilónu C, stánek 0.23 si pak můžete prohlédnout naše funkční pracovní oblečení nanosilver(R), které zlepšuje komfort při práci. Je vhodné pro činnosti v halách, kanceláři, ale také pro práce ve velmi náročných klimatických podmínkách v terénu.


6.-7. září 2018 Pozvánka na akci Future Port Prague 2018

NanoTrade se prezentuje s dalšími českými lídry z oboru na druhém ročníku pražských Holešovicích.

Nanotechnologie již dávno nejsou záležitost výzkumu v laboratoři. „České nanotechnologie už dávno nejsou jen o nanovlákně. V posledních letech dosahují významných úspěchů také v biotechnologii, optice, kosmetice nebo v samočistících nátěrech,“ říká Jiří Kůs, odborný garant Future Port Prague festivalu a zástupce nanoasociace ČR. „Nanotechnologie dnes můžeme potkat ve všech průmyslových odvětvích – například u filtrace vzduchu a vody, filtrace vody v bazénech, v antibakteriálním oblečení, lékařských náplastech, při ochraně dokumentů proti padělání nebo u svítidel s nanooptikou, v aditivech pro snížení emisí a spotřeby.

NanoTrade se posledních letech zaměřoval na speciální hightech future materiály v designu a oblečení značky nanosilver(R). Díky specifické technologii výroby nové materiály potlačují množení bakterií a tím i zápach z potu. Vlákna však mají ještě další termoregulační vlastnosti. Jejich hlavní přínos je tedy pro osoby s nadváhou a větším pocením nebo kožními problémy. Jsou také mimořádně lehké a nemusí se žehlit, což nejvíce ocení třeba cestovatelé. Ve spojení s atraktivním designem a novými technologiemi uvádí značka nanosilver každým rokem na trh modely, které doslova šokují.

Díky dlouholetému vývoji, dodávkám a zkušenostem v oblasti povrchových nano ochran se firma NanoTrade v současnosti věnuje novému výzkumnému projektu SKI365. Jde o vlastní vývoj trenažérů pro lyže, snowboard nebo běžky. Samostatným výstupem projektu je navíc speciální kluzný povrch, vhodný pro celoroční lyžování, který se již dnes instaluje v lyžařských areálech. Jeho širší uplatnění ale spíše směřuje na speciální běžkařské okruhy nebo sjezdovky, využitelné ve městech, sportovních nebo v industriálních parcích.

ski365 umělý povrch pro lyžování
celoroční sjezdovka

Přijďte se podívat na naše poslední výsledky do Holešovic.


                                        logo nanotrade 

 

Investici do námi vyvinutých technologií Indoor  SKI & SNB, běžkařských trenažérů a povrchů pro celoroční lyžování lze nově financovat prostřednictvím banky MONETA Money Bank. MONETA Money Bank, čtvrtá největší banka v České republice, naplňuje svými produkty a službami strategii být tradiční oporou českých živnostníků a malých a středních firem ve financování jejich potřeb. Pořízení lyžařského trenažéru mohou podnikatelé financovat pomocí úvěru nebo leasingu.

Ve spolupráci s významnými zahraničními i tuzemskými finančními institucemi dokáže MONETA Money Bank navíc poskytnout zvýhodněné úvěry nebo bezplatné záruky včetně možnosti jejich kombinace, viz http://www.moneta.cz/pujcky-a-uvery/investicni-uver. Tuzemské malé a střední firmy do 250 zaměstnanců tak nyní mohou pro své financování využít úvěr EU Investice s bezplatnou zárukou Evropského investičního fondu (EIF). Záruka EIF umožňuje rozšířit okruh firem, které mohou využít bankovní úvěr, a ty navíc díky sníženým požadavkům na zajištění získají úvěr rychleji a s nižšími finančními náklady. Záruka je klientům poskytována bezplatně a bez dodatečného papírování, neboť veškeré administrativní úkony za ně vyřídí banka.

V případě zájmu o bližší informace k možnostem financování technologie Indoor SKI a SNOWBOARD trenažéru kontaktujte: Jana Hrubá Rypová, manažerka sektoru zpracovatelský průmysl, Komerční bankovnictví, MONETA Money Bank, e-mail: jana.hrubarypova@moneta.cz, tel. +420 601 129 320. Nejlepší čas je teď.


14.5.2018 Pozvánka na Týden inovací 2018

Možnosti uplatnění nových technologií pro celoroční lyžování, s praktickou ukázkou na běžkách v květnu :-), si můžete prohlédnout ve stánku Innovation Meeting Point (společný stánek NanoTrade a AYMING) v pondělí 14.5.2018 v době od 9:00 do 19:00 hod. na inovačním veletrhu v pražském Foru Karlín.


3.5.2018 Technologie SKI365 na speciální akci NanoDen v Bruselu

SKI365 se představí spolu s dalšímu špičkovými technologiemi a výrobky prezentace v evropském parlamentu v Bruselu, kterou organizuje Asociace Nanoprůmyslu ČR.

pozvánka do Bruselu

Akce se koná od 8:30 do 11:00 hodin a moderuje ji Pavel Telička.

Součástí akce bude výstava nanotechnologických výrobků českých firem. Uvidíte na vlastní oči výrobu nanovlákna,  které se používá nejen na filtraci vzduchu, vody nebo v potravinářství při výrobě vína ale také pomáhá alergikům v protiroztočových lůžkovinách. Ukážeme Vám nanooptiku, přenosné nanočističky vzduchu, 3D nanobaterii, nanovlákenné respirátory a ještě mnohem více.

Vyzkoušíte si zázračnou nanokravatu i nanokosmetiku a seznámíte se s technologií celoročního lyžování SKI365. A možná také budete moci ochutnat pitnou vodu vyrobenou nanotechnologicky z prasečí kejdy.

Účastníci akce se mohou těšit i na nano dárky.


Příchod jara ukončilo zimní lyžařskou sezónu.

Do lyžařských středisek už také dorazilo jaro a podmínky pro lyžování už prostě nejsou. Zima je za námi, mnozí si jí užili dostatečně a začínají s letními sporty. Díky našim technologiím si ale můžete zalyžovat i mimo zimní sezónu. Lyžařské trenažéry nabízejí kromě tréninků pro profesionály také kondiční přípravu, výuku instruktorů a trenérů, ale také výuku metodiky od prvního připnutí lyží na nohy až po točení správných oblouků. Příprava na zimní sezónu tak může probíhat celoročně a pod vedením zkušených instruktorů. Trenažér můžete klidně využít i jako netradiční firemní nebo narozeninovou akci.

Pro nás ale zima neskončila. Vyvíjíme a testujeme nové technologie a kluzné povrchy pro celoroční lyžování. Pomáháme tak ski areálům s využitím do míst, která jsou pro ně pracná na denní údržbu nebo kde chtějí poskytnout lyžařům vyšší komfort. V první fázi realizací jde instalace u turniketů, pro nástupní a výstupní místa u lanovek a vleků.

A letos připravujeme hodně netradiční technologii i pro běžkaře. O tom ale v aktualitách později. Takže “Skol”.

testování nového povrchu u turniketů
kluzný povrch pro lyžařské areály

nový povrch u vrátek při nástupu na lanovku
testování kluzného povrchu v lyžařském areálu

březen 2018 – zimní test nanosilver

Ahoj všichni milovníci zimních sportů. Letos se k nanosilver test týmu přidal i náš ski365 test team.

nannosilver test team, Rakousko 2018

Vyrazili jsme do Rakouska, do Zillertal oblasti a po celý týden jsme testovali funkční oblečení nanosilver a materiály pro celoroční lyžování. Kromě výrobků, jako byly termo kukla a termo triko, které testoval nanosilver tým, dostal náš tým na testy ještě speciální termooblečení a lyžařská podokolenky. Časté změny teplot i počasí, rychlá výměna chladných a teplých okamžiků dokonale prověřily všechny funkční výrobky nanosilver. Za celý ski365 test team konstatujeme, že výrobky nanosilver v testu hrdě obstály, poskytly předpokládaný tepelný komfort i bezpečí pro testery. Rychlé schnutí materiálu díky použitých funkčních materiálů i celotýdenní nošení bez projevu zápachu, díky pevně upevněnému stříbru ve vláknu, stačily ochránit testery i jejich okolí před nepříjemnými překvapeními. Z testů také vyplynuly další podněty, které jsme předali výrobci nanosilver a které přinesou zlepšení pro nové modely kolekcí pro zimu 2019.

kosa, vitr a chlad ale tunely nanosilver dovedou ochranit i nase citlive tvaricky

1.3.2018 Technologie SKI365 vstupuje do lyžařských areálů

V těchto dnes realizujeme první instalaci našeho kluzného povrchu pro celoroční lyžování v prvním lyžařském centru v ČR. Povrch je položen na pochozí lávce přes potok a má ulehčit při údržbě a úpravách zasněženého a zamrzlého povrchu údržbě areálu. Pro lyžaře i chodce se zvýší bezpečnost – sníží se nebezpečí uklouznutí na ledu. Současně má umožnit lyžařům skluz po tomto povrchu.

kluzný povrch pro celoroční lyžování
povrch ski365 – umělá sjezdovka

V další etapě bude instalován další povrch v prostorách nástupní stanice lanovky. Dojde tak ke snížení pracnosti obsluhy při úpravě sněhu i ke zlepšení kluznosti povrchu pro nastupující lyžaře na lanovku.

Posledním krokem zlepšení pak bude instalace speciálního povrchu kolem nejvíce problematických míst u lanovek – prostor u turniketů.

9. – 25.2.2018 Olympijský festival 2018 v Ostravě

OSTRAVAR ARÉNA hostí letos Olympijský park po dobu konání olympiády v Koreji. Návštěvníci si mohou vybrat z několika tradičních zimních sportů, jako je běh na lyžích, biatlon, curling, krasobruslení, lední hokej či rychlobruslení. V hale arény se ale mohou těšit na jednu unikátní atrakci – běžkařský simulátor. A ten má právě zde svou světovou premiéru!  Na vlastní kůži si mohou vyzkoušet i prověřit klasiku na běžkách. Trenažér je totiž nejvíce určen pro výuku metodiky, tedy jak správně na běžkách jezdit. A protože je to “neúnavné zařízení”, umí velmi dobře prověřit také kondičku. To se pak může velmi dobře hodit na venkovním oválu na sněhu. Zde v aktualitách budeme postupně přinášet aktuální informace kolem simulátoru z arény.

běžkařský simulátor v Ostravar Aréna - úvodní testy
foto z prvního testu na simulátoru v hale

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

příprava na testování běžkařského simulátoru
zájemce se připravuje na test na běžkařském simulátoru. zatím panuje dobrá nálada

první jizda na běžkařském simulátoru
po teoretické a psychické přípravě konečně na simulátoru

27-28. ledna 2018  Nanosilver Termo Den ve Ski Bílá

program akce nanosilver termo den
Pozvánka na Nanosilver Termo Den

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naše každoroční akce je opět zde a zase začínáme letošní tour v lyžařském areálu Ski Bílá. Spolu s dlouholetými partnery pořádáme měření termokamerou vašeho zimního oblečení, konzultujeme a doporučujeme jak se v zimě správně oblékat  a představujeme naše novinky funkčního prádla nanosilver.

Tradičně probíhá tipovací soutěž o ceny i testování lyží Sporten. Letos ale přibude jedno velké překvapení – představení nové technologie pro celoroční lyžování přímo na akci!

stánek v roce 2018
kompozice stánku na Bílé

mereni termokamerou 01
zájem o změření, jak dobře jsem oblečena

celoroční lyžování ski365
jaký je skluz na novém povrchu?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velký zájem o vyzkoušení byl u našeho nového povrchu pro celoroční lyžování. To opravdu na horách nikdo nečekal 🙂

21.1.2018 Světový den sněhu

Na tento den byl stanoven Mezinárodní den sněhu. Oslavy všeho druhu a zaměření jsou určeny hlavně pro milovníky zimních sportů. Tam, kde sníh působí problémy a kalamitu už tak nadšení zřejmě nejsou.

sněhový manšestr
Ideální lyžařské podmínky na horách

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co ale nastane po skončení Světového dne sněhu? Někde sníh ještě bude, někde odtaje, někde jej budou muset ještě vyrobit. Ale u nás můžete mít Den sněhu po celý rok. Technologie celoročního lyžování nepotřebuje nízké teploty ani vodu na výrobu sněhu. Je ideální jak pro lyžování (SKI) a snowboard (SNB) ale i pro běžky. Jen koulovat se s našimi lyžařskými povrchy nedá. A ani stavět z nich sněhuláky -:(    Ale co když se o to pokusíme v létě? Uvidíme, třeba překvapíme.

materiály pro sjezdovky
Technické řešení umělých sjezdovek

13.1.2018 Je v zimě ještě sníh?

Zima začíná být zase zimou a s blížící se olympiádou se všem, profesionálním i rekreačním lyžařům, začínají opět zapalovat lýtka. A co teprve při představě celoročního lyžování?

Na Dolní Moravě, v jednom z pěti lyžařských areálů, které jsou zapojeny do programu Olympijského festivalu v rámci ZOH v Pchjongčchangu 2018, vznikla speciální startovací rampa pro snowboard crossovou dráhu,  kde nechyběla Eva Samková ale ani naše nová technologie. Sníh se před zprovozněním sice ukázal, ale jeho údržba se za současných klimatických podmínek ukázala jako velmi náročná.

pohled na dvě startovací místa rampy
Pohled na startovací rampu

pohled na nový lyžařský povrch
Nový lyžařský povrch a pohled z rampy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Speciální povrch, který dokáže simulovat sněhové podmínky, se díky optimálním kluzným vlastnostem stává jedinečným řešením při nedostatku sněhu nebo špatných podmínkách.

Umělé sjezdovky už dávno nejsou žádné sci-fi. Na rozdíl od “zelených dlaždic”, které v létě nahrazovaly sníh, ale byly nebezpečné při každém pádu, si díky technologii SKI365 měkoučký sníh už nemusíte jenom představovat. Povrch vizuálně i pocitově kopíruje ideální podmínky pro lyžování, ať už na svazích nebo na lyžařských trenažérech. V tomto roce připravujeme řadu instalací. Třeba vás již brzo překvapí někde ve městě :-).

Zážitku z jízdy dáváme novou úroveň. Klidně i 365 dní v roce.

PF 2018 – lyžařská pohoda a idylka

ski365, nanosilver, lyžování, pohodička, relax, hospoda

V roce 2018 všem aktivním i pasivním fandům jakéhokoliv sportu přejeme úspěšné splnění cílů, potřebné zdraví, sílu, pohodu i štěstí.

24.11.2017  Otevření Centra nových technologií

Nepropásněte otevření nového Idea Institutu ve Frýdku-Místku, kde se na první veřejné akci setkáte s  novými technologiemi na přímý dotek. Firmám i veřejnosti se zde představí přední čeští průkopníci z oboru nanotechnologie. Pochlubí se svými úspěšnými komerčními výrobky a projekty, jako jsou například zcela nová konstrukce baterií, optika pro LED osvětlení, lůžkoviny proti roztočům, filtry pro speciální účely, funkční oblečení, nátěry pro čisté prostory, řešení pro SMART CITY nebo koncept celoročního lyžování.

Centrum nových technologií ve Frýdku-Místku

 

prezentace funkčního oblečení nanosilver
Idea Institut Frydek-Mistek – otevření

Speciální povrchy pro celoroční lyžování nebo sjezdovky
První vývojové centrum celoročního lyžování ve Frýdku-Místku

 

 

 

Pokud jste otevření nestihli a máte inovativní nápady, vize nebo jste realizátorem, investorem a hledáte zajímavé projekty, můžete nás kdykoliv kontaktovat přes náš web ideainstitut.cz nebo na facebook.com/setkaninovychtechnologii. Centrum má za cíl spojovat nápady a možnosti více stran, aby se dovednost českých mozků a rukou propojily a vytvořily příležitosti, které poskytují vyšší přidanou hodnotu, než jsou pouhé sklady nebo montovny.

6.-12.11.2017

Přijměte pozvání na Týden vědy a techniky do prostor Galerie Českého centra, Rytířská 31, Praha.

 

 

 

 

 

 

V rámci nanoasociace ANP ČR zde budeme prezentovat chytré oblečení, napojené na mobilní zařízení. Pro města, kraje, regiony nebo sportovní kluby zde budeme poprvé představovat také speciální technologii pro celoroční lyžování. Obojí je výsledkem našich dosavadních VaV činností, která využívají nanotechnologie v řešeních pro komerční aplikace.

Přijďte ve čtvrtek 9.11.2017 a pobavte se s námi nejen o funkčním oblečení nanosilver, nanoproduktech pro ochranu povrchů, ale také o vizi lyžařských simulátorů a celoročních sjezdovek pro běžky a lyže nebo snowboard.

Rychlá foto ochutnávka z pondělního otevření:

24. července 2017 a my jezdíme na běžkách ve Frýdku-Místku

Tak skoro ideální léto: teploty hrubě přes 35°C , ostatní jsou na dovči nebo mizí k vodě, do stínu, odpočnout si nebo se někde občerstvují.

A co děláme my? My si v klidu jezdíme na běžkách na prvním běžkařském prototypu v našem novém vývojovém pracovišti ve Frýdku-Místku. Jakmile budou zpracovány první obrazové výstupy, rádi se s vámi o ně podělíme.

Klidně nás ale už nyní můžete kontaktovat pro testování, zkoušení, lyžování nebo nabídku technologií pohybových simulátorů.


15. června 2017 a zahraniční návštěvy

Tak tento čtvrtek jsme měli opravdu rušno. Dnes se u nás střídaly dvě důležité zahraniční návštěvy, aby si prohlédly a vyzkoušely technologii lyžařských simulátorů. Zajímal je každý detail, každá maličkost. A na závěr jednání si samozřejmě technologii otestovali “na vlastní kůži”.

Testovali opravdu pečlivě všechny technické parametry a nechali si nakonec předvést i extrémní možnosti lyžování a snowboardu od našich zkušených instruktorů. Byli nadšeni tím, co umí naše simulátory i proti konkurenci a jaké nabízejí výjimečné možnosti výuky a tréninků. Tak věříme, že jsme uspěli ve výběru 🙂

návštěva SKI365_04návštěva SKI365_01

4.-6. května 2017 SPORT EXPO 2017

Prezentace pohybových simulátorů a povrchů pro celoroční lyžování, snowboard nebo běžky na veletrhu v Praze, výstaviště v Holešovicích, stánek č. 33, kde vystavujeme spolu se značkou nanosilver – dodavatelem funkčního oblečení.

Zváni jsou především zájemci o nové technologie, provozovatelé sportovních center, lyžařských areálů i sportovních aktivit i sportovní nadšenci. Představíme nejmodernější lyžařské simulátory pro efektivní a bezpečnou výuku, zlepšení dovedností nebo kondice. Ukážeme běžkařský simulátor (zatím prototyp) nebo povrch pro celoroční venkovní lyžování.

4.-6. května 2017 SPORT EXPO 2017

Prezentace pohybových simulátorů a povrchů pro celoroční lyžování, snowboard nebo běžky na veletrhu v Praze, výstaviště v Holešovicích, stánek č. 33, kde vystavujeme spolu se značkou nanosilver – dodavatelem funkčního oblečení.

Zváni jsou především zájemci o nové technologie, provozovatelé sportovních center, lyžařských areálů i sportovních aktivit i sportovní nadšenci. Představíme nejmodernější lyžařské simulátory pro efektivní a bezpečnou výuku, zlepšení dovedností nebo kondice. Ukážeme běžkařský simulátor (zatím prototyp) nebo povrch pro celoroční venkovní lyžování.

20. 2. 2017

Společnost NanoTrade s.r.o. získala ocenění Vizionář, které pod záštitou ministra pro vědu a výzkum uděluje společnost CzechInno http://czechinno.cz/vizionari

V roce 2016 byla mezi Vizionáře vyhlášena také firma NanoTrade s.r.o. 

Odborná porota ocenila přístup a snahu aplikovat nové technologické možnosti do textilních produktů, ale také vizi pro zcela nový vývoj pohybových trenažérů, určených zejména pro lyžování. 

Projekt Vizionáři vznikl před 6 lety a jeho cílem je ocenit přední české firmy, podnikatele a konkrétní autory inovativních produktů, výrobků, postupů či služeb.

20. 2. 2017

Společnost NanoTrade s.r.o. získala ocenění Vizionář, které pod záštitou ministra pro vědu a výzkum uděluje společnost CzechInno http://czechinno.cz/vizionari

V roce 2016 byla mezi Vizionáře vyhlášena také firma NanoTrade s.r.o. 

Odborná porota ocenila přístup a snahu aplikovat nové technologické možnosti do textilních produktů, ale také vizi pro zcela nový vývoj pohybových trenažérů, určených zejména pro lyžování. 

Projekt Vizionáři vznikl před 6 lety a jeho cílem je ocenit přední české firmy, podnikatele a konkrétní autory inovativních produktů, výrobků, postupů či služeb.

17. 2. 2017

Společnost NanoTrade s.r.o. realizuje projekt v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, program Potenciál.

Název projektu: Centrum pro vývoj a optimalizaci oděruodolného kluzného povrchu

Projekt je realizován v letech 2016 – 2018 a jeho cílem je rozšíření výzkumného a vývojového centra (oddělení) pro vývoj a testování nových technologií a materiálů s uplatněním při výrobě unikátního Pohybového Trenažéru.

Firemní zájemci o spolupráci při vývoji a testování svých výrobků nás mohou kontaktovat na adrese torcik@nanotrade.cz